Świąteczne spotkanie w "Zapiecku"

Świąteczne spotkanie w "Zapiecku"Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wolontariuszki z naszej szkoły udały się do Seniorów z „Zapiecka” niosąc nie tylko uśmiech i młodzieńczą energię, ale także życzenia i własnoręcznie wykonany upominek. Najważniejszym elementem tego przedświątecznego spotkania były kolędy. Dzięki Zofii Korbut, która grała na gitarze, ośrodek wypełnił się muzyką. Pensjonariusze „Zapiecka” wspólnie z uczennicami śpiewali najpiękniejsze utwory o narodzeniu Pana.

KOLĘDOWANIE W DOMU KULTURY

KOLĘDOWANIE W DOMU KULTURYW okresie przedświątecznym 18.12.2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim, ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z kolegami uczęszczającymi na zajęcia socjoterapeutyczne odwiedzili Seniorów z Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim. Grupa złożyła życzenia bożonarodzeniowe oraz postanowiła pokolędować wraz z paniami uczęszczającymi na zajęcia. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.
Podziękowania należą się uczennicom klasy VII: Wiktorii Trębacz, Julii Lis, Julii Hałas, Alicji Bożek, Emilii Mazur, Małgosi Malarz, oraz uczniom klasy VIa: Konradowi Czuprynie i Stanisławowi Wolakowi.
Urszula Jaryna, nauczyciel SPzOI w Zabierzowie Bocheńskim

Wspólny świąteczny czas

Wspólny świąteczny czasNajcenniejsze co możemy podarować drugiej osobie to siebie i swój czas. Wspólnie spędzone chwile są bezcenne i niezapomniane.
Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu w Zabierzowie Bocheńskim postanowili spędzić kilka chwil z podopiecznymi Centrum "Ostoja" w WoliBatorskiej. Razem z nimi wykonali świąteczne bombki i ozdoby na choinkę.
Dziękuję Julii Lis, Soni Jasonek, Emilii Mazur, Wiktorii Trębacz, Julii Hałas, Emilii Szmacie, Jerzemu Kuźbie, a więc uczniom i uczennicom, którzy poświęcili swój wolny czas, aby bezinteresownie podarować odrobinę radości drugiemu człowiekowi.

Opiekun SKW "Razem możemy wiele"
Beata Nagięć-Maciejczyk

"Pomocnicy Świętego Mikołaja w Zabierzowie Bocheńskim"

"Pomocnicy Świętego Mikołaja w Zabierzowie Bocheńskim"W okresie przedświątecznym uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim, zachęcani przez wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu „Razem możemy wiele”, wzięli udział w szeregu działań wspierających Hospicjum dla Dzieci Alma Spei w Krakowie.
Szkolna społeczność zaczęła od zbiórki artykułów żywnościowych i chemii gospodarczej, które pod koniec listopada zostały przekazane do siedziby Hospicjum. Uczniowie i rodzice okazali wielkie serce i zrozumienie dla potrzeb innych ludzi w różny sposób pokrzywdzonych przez los.

I Gminny Konkurs Plastyczny "Niepełnosprawni: Poznaj- Zrozum-Wspieraj"

I Gminny Konkurs Plastyczny "Niepełnosprawni: Poznaj- Zrozum-Wspieraj" "Chcemy być razem” – jest to hasło IV Gminnego Dnia Osób Niepełnosprawnych i jednocześnie temat I Gminnego Konkursu Plastycznego „Niepełnosprawni: Poznaj – Zrozum – Wspieraj”. Konkurs ten ma na celu promowanie idei integracji, kształtowanie empatii wobec osób z niepełnosprawnością oraz kreowanie właściwych postaw społecznych związanych ze zrozumieniem cudzej odmienności.
W ramach konkursu powstało wiele pięknych prac, które są wyrazem nie tylko zdolności plastycznych uczniów, ale przede wszystkim dowodem wrażliwości dzieci oraz umiejętności podmiotowego spojrzenia na drugiego człowieka.

IV Gminny Dzień Osób Niepełnosprawnych

IV Gminny Dzień Osób Niepełnosprawnych"Chcemy być razem” to hasło uroczystości, która czwartego grudnia 2019 r. odbyła się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim. Zaproszeni Goście ze szkół średnich, szkół podstawowych i przedszkoli naszej gminy oraz gospodarze już po raz czwarty obchodzili wspólnie Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Częścią scenografii i symbolem naszego dnia były OTWARTE DRZWI. Tym przesłaniem chcemy podkreślać i urzeczywistniać otwartość na drugiego człowieka, zwłaszcza słabszego, tego, któremu jest trudniej, potrzebującego wsparcia, zrozumienia i akceptacji.

Wizyta Wolontariuszy w "Ostoi"

Wizyta Wolontariuszy w "Ostoi"Uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu „Razem możemy wiele” oraz ich rodzice chętnie angażują się w różne społeczne działania. Tym razem wybrali się do Centrum „Ostoja” Fundacji na rzecz Chorych na SM im. bł. Anieli Salawy w Woli Batorskiej, aby wspólnie z podopiecznymi fundacji wykonać biało- czerwone kotyliony na Święto Niepodległości. Plan został zrealizowany w stu procentach. Powstały piękne kotyliony, które będą nam wszystkim przypominały o miłym spotkaniu i oczywiście o ważnej dacie w kalendarzu każdego Polaka, o 11 listopada- Narodowym Święcie Niepodległości.

Pamiętamy o Bohaterach!

Pamiętamy o Bohaterach!Uczniowie zrzeszeni w Szkolnym Kole Wolontariatu zaangażowali się w ogólnopolską kampanię o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! Do głównych zadań tego projektu należy upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego oraz oddanie należnej im czci poprzez pisanie listów i kartek z życzeniami. Wolontariusze zachęcili do udziału koleżanki i kolegów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. S. Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim, od pierwszoklasistów począwszy a na uczniach klas ósmych skończywszy. Przedstawiciele młodego pokolenia pokazali, że pamiętają o heroizmie i poświęceniu Powstańców.

Lekcje Profilaktyczne

Lekcje ProfilaktyczneOd października 2019 roku Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim uczestniczy w konkursie pt. „Szkoła z pasją pomagania” organizowanym przez Alma Spei Hospicjum dla Dzieci w Krakowie. W ramach tej akcji 30.10.2019 roku, odbyły się lekcje profilaktyczno-edukacyjne pt. Razem Pomagamy” dla uczniów klas IV-V. Pan Robert Rajca, dyrektor operacyjny i koordynator wolontariatu w Alma Spei, opowiedział uczniom jak działa i kim opiekuje się hospicjum, jacy są jego podopieczni.

Wszystkich świętych

Wszystkich świętychTakie ciche, ciche święto,
Rozjarzone świeczkami,
Dzień, w którym serce pozdrawia,
Pamięta
Tych, co rozstali się z nami.

Święto rozsnute mgliście
Nad jesiennym, zadumanym światem,
Gdy żywi zmarłym dobrą myśl wyślą,
Zmiotą z grobu zeschłe liście,
Położą kwiatek.

Hanna Łochocka "Dzień zaduszny"

Odblaskowo w "Zapiecku"

Odblaskowo w "Zapiecku"Uczniowie klasy VII zrzeszeni w Szkolnym Kole Wolontariatu włączyli się w akcję „Odblaskowa Szkoła”. Podczas wizyty w Pensjonacie dla Osób Starszych „Zapiecek” mieszczącym się na terenie Zabierzowa Bocheńskiego wolontariusze zapoznali Seniorów z celami i założeniami jubileuszowej X edycji konkursu. Opowiedzieli o działaniach szkolnej społeczności promujących noszenie kamizelek odblaskowych. Uczniowie umilili czas pensjonariuszom „Zapiecka” czytając opowiadania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Wygenerowano w sekund: 0.04