Wizyta Wolontariuszy w "Ostoji"

Wizyta Wolontariuszy w "Ostoji"Uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu „Razem możemy wiele” oraz ich rodzice chętnie angażują się w różne społeczne działania. Tym razem wybrali się do Centrum „Ostoja” Fundacji na rzecz Chorych na SM im. bł. Anieli Salawy w Woli Batorskiej, aby wspólnie z podopiecznymi fundacji wykonać biało- czerwone kotyliony na Święto Niepodległości. Plan został zrealizowany w stu procentach. Powstały piękne kotyliony, które będą nam wszystkim przypominały o miłym spotkaniu i oczywiście o ważnej dacie w kalendarzu każdego Polaka, o 11 listopada- Narodowym Święcie Niepodległości.

Pamiętamy o Bohaterach!

Pamiętamy o Bohaterach!Uczniowie zrzeszeni w Szkolnym Kole Wolontariatu zaangażowali się w ogólnopolską kampanię o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! Do głównych zadań tego projektu należy upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego oraz oddanie należnej im czci poprzez pisanie listów i kartek z życzeniami. Wolontariusze zachęcili do udziału koleżanki i kolegów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. S. Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim, od pierwszoklasistów począwszy a na uczniach klas ósmych skończywszy. Przedstawiciele młodego pokolenia pokazali, że pamiętają o heroizmie i poświęceniu Powstańców.

Lekcje Profilaktyczne

Lekcje ProfilaktyczneOd października 2019 roku Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim uczestniczy w konkursie pt. „Szkoła z pasją pomagania” organizowanym przez Alma Spei Hospicjum dla Dzieci w Krakowie. W ramach tej akcji 30.10.2019 roku, odbyły się lekcje profilaktyczno-edukacyjne pt. Razem Pomagamy” dla uczniów klas IV-V. Pan Robert Rajca, dyrektor operacyjny i koordynator wolontariatu w Alma Spei, opowiedział uczniom jak działa i kim opiekuje się hospicjum, jacy są jego podopieczni.

Wszystkich świętych

Wszystkich świętychTakie ciche, ciche święto,
Rozjarzone świeczkami,
Dzień, w którym serce pozdrawia,
Pamięta
Tych, co rozstali się z nami.

Święto rozsnute mgliście
Nad jesiennym, zadumanym światem,
Gdy żywi zmarłym dobrą myśl wyślą,
Zmiotą z grobu zeschłe liście,
Położą kwiatek.

Hanna Łochocka "Dzień zaduszny"

Odblaskowo w "Zapiecku"

Odblaskowo w "Zapiecku"Uczniowie klasy VII zrzeszeni w Szkolnym Kole Wolontariatu włączyli się w akcję „Odblaskowa Szkoła”. Podczas wizyty w Pensjonacie dla Osób Starszych „Zapiecek” mieszczącym się na terenie Zabierzowa Bocheńskiego wolontariusze zapoznali Seniorów z celami i założeniami jubileuszowej X edycji konkursu. Opowiedzieli o działaniach szkolnej społeczności promujących noszenie kamizelek odblaskowych. Uczniowie umilili czas pensjonariuszom „Zapiecka” czytając opowiadania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Odblaskowy Festyn Rodzinny

Odblaskowy Festyn Rodzinny25 października 2019 roku zapadnie społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. S.Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim na długo w pamięci. Trwała trzecia lekcja, gdy wszyscy usłyszeli alarm ogłaszający ewakuację. Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa przeciwpożarowego nauczyciele wyprowadzali uczniów z dymiącego już budynku szkoły drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym było boisko szkolne. 

Uczniowie i stuletnia Jubilatka

Uczniowie i stuletnia JubilatkaUczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. S. Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” zorganizowali lokalne obchody stulecia istnienia polskiej Policji. Stu uczniów ubranych w kamizelki odblaskowe przemaszerowało ulicami Zabierzowa Bocheńskiego niosąc transparenty informujące o jubileuszu i skandując hasła związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Jak na urodziny przystało, nie obyło się także bez smakołyków. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach przyjęli z rąk dyrektora naszej szkoły, pani mgr Moniki Bielarczyk,

Pomoc misjom

Pomoc misjomW dniach 15-16 października 2019 roku uczennice klasy VIIIb Wiktoria Samek i Agnieszka Widomska-Smuła, pod opieką pani Agnieszki Kmiecik, przeprowadziły w szkole akcję „Pomoc Misjom”. Wolontariuszki ze Szkolnego Koła „Razem możemy wiele” samodzielnie przygotowały plakaty oraz zachęcały do wrzucenia symbolicznej złotówki dla potrzebujących z Afryki. W ciągu dwóch dni udało się zebrać całkiem pokaźną sumę pieniążków, która w całości została przekazana w darze ołtarza 20.10.2019 r. w Parafii Opieki NMP w Zabierzowie Bocheńskim. Dziękujemy za czynne wsparcie akcji wszystkim uczniom i nauczycielom.

Beata Nagięć-Maciejczyk
Opiekun SKW „Razem możemy wiele

Spotkanie z radną

Spotkanie z radnąW środę 23 października uczniowie klasy 8a i 8b mieli okazję przeżyć niezwykłą lekcję wiedzy o społeczeństwie. Ich gościem była Radna Miasta i Gminy Niepołomice - p. Karolina Marzec. Spotkanie poświęcone było samorządowi terytorialnemu, społeczności lokalnej, a przede wszystkim budżetowi obywatelskiemu. Mamy nadzieję, że ta niecodzienna lekcja pozostanie na długo w naszej pamięci.

WARSZTATY JĘZYKOWE EUROWEEK W DUSZNIKACH ZDROJU

WARSZTATY JĘZYKOWE EUROWEEK W DUSZNIKACH ZDROJUW dniu 1 października 2019 roku 40 uczniów klas starszych z naszej szkoły rozpoczęło w Dusznikach Zdroju fantastyczną przygodę z Euroweek Szkoła Liderów – obozem językowym prowadzonym przez młodych, pełnych energii i pasji wolontariuszy z całego świata. Euroweek jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.

Odblaskowe ślubowanie

Odblaskowe ślubowanieDroga koleżanko i kolego miły,
Jeśli idziesz drogą, to widoczny bądź,
przypnij do plecaka znaczek odblaskowy..."
Takich rad udzielali uczniom pierwszoklasiści 11.10.2019 r. w obecności całej społeczności szkolnej w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. S.Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim. Wcielili się w role edukatorów
i przekonywali zebranych o konieczności noszenia kamizelek czy elementów odblaskowych. Zachęcali też do przestrzegania zasad ruchu drogowego w trosce o ich bezpieczeństwo.
Wygenerowano w sekund: 0.02