Niezapomniana lekcja

Niezapomniana lekcja W ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” 18 października 2016 roku do Zespołu Szkół
z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim przybyli członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej: prezes pan Roman Klima, naczelnik Edward Wnęk, zastępca naczelnika Maria Strzelec, a także pan Artur Wilkosz. W strażackich szeregach obecna była również nasza nauczycielka przyrody, pani Anita Gajewska.

Misja odblaskowa w przedszkolu

Misja odblaskowa w przedszkolu Uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim podeszli do akcji „Odblaskowa Szkoła” bardzo poważnie. W szkole pojawiły się różne inicjatywy promujące bezpieczeństwo na drodze. Jednym z pomysłów okazały się zawieszki odblaskowe, poprzez które uczniowie zdecydowali się przybliżyć temat bezpieczeństwa na drodze młodszym kolegom i koleżankom z przedszkola.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Obchody Światowego Dnia Tabliczki MnożeniaW tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa z Zabierzowa Bocheńskiego, włączyła się w obchody VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Było to dla nas nowe doświadczenie, gdyż uczestniczyliśmy w takim zdarzeniu po raz pierwszy. Organizatorem tej ciekawej akcji, w naszej placówce, była nauczycielka matematyki – pani Jolanta Pałka – Wysogląd. W ostatni wrześniowy poniedziałek zaczęły się działania. Na korytarzach szkolnych pojawiły się plakaty z hasłami dnia oraz podstawowe informacje na temat Dnia Tabliczki Mnożenia. Przez następne dni wybrani spośród uczniów asystenci obsługiwali punkt z łamigłówkami i zadaniami, dla chętnych, którzy postanowili potrenować swój umysł.

Bezpieczeństwo na drodze

Bezpieczeństwo na drodzeW ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła” koordynatorka Beata Nagięć- Maciejczyk kierując się troską o bezpieczeństwo uczniów z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim zaprosiła niezwykłych Gości. W dniu 29 września 2016 r. o godzinie 11, na spotkanie z uczniami przybyli: przedstawiciel Stowarzyszenia na Rzecz Praw Pieszych w Krakowie pan Robert Spyrczyński oraz dzielnicowy z Komisariatu Policji w Niepołomicach aspirant Przemysław Stach.

Integracja w parze z dobrą edukacją

Integracja w parze z dobrą  edukacjąOgromnym sukcesem i dowodem pracy uczniów jest zdobycie przez 20 szóstoklasistów piszących standardowy arkusz egzaminacyjny wyników powyżej średniej ogólnopolskiej, wojewódzkiej, powyżej średniej powiatu i gminy z obu części sprawdzianu kończącego szkołę podstawową, który odbył się 5 kwietnia br. Średni wynik sprawdzianu z cz.1 wyniósł 76% i okazał się najlepszym w gminie Niepołomice egzekwo ze szkołą w Niepołomicach Podgrabiu. Jednocześnie był to drugi wyniki w powiecie wielickim (stanin 8- bardzo wysoki) .

Nasze osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016

Nasze osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie wielokrotnie odnosili sukcesy w rożnego typu konkursach i turniejach na różnych szczeblach. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów. Poniżej przedstawiamy w skrócie największe osiągnięcia z tego roku szkolnego.
Klasa Ia
Uczniowie klasy Ia - wyróżnienie w Gminnym Konkursie Palm Wielkanocnych
Klasa Ib
Mateusz Wilk - II miejsce w IV Gminnym Turnieju Warcabowym
Mateusz Wilk i Maksymilian Wysogląd - III miejsce drużynowo w IV Gminnym Turnieju Warcabowym

XI Gminny Multimedialny Konkurs Profilaktyczny

XI Gminny Multimedialny Konkurs Profilaktyczny15 czerwca w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach ogłoszono wyniki XI Gminnego Multimedialnego Konkursu Profilaktycznego. Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń z naszej szkoły Marcin Ostachowicz, który zajął 3 miejsce w kategorii plakat. Wykonał on plakat na temat „Moje sposoby i podpowiedzi jak pozbyć się cyberprzemocy w życiu i sieci”. Cyberprzemoc jest zjawiskiem coraz częściej spotykanym wśród dzieci, dlatego tak ważne jest mówienie o sposobach walki z nią. Marcinowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Spotkania biblioterapeutyczne

Spotkania biblioterapeutyczneW Bibliotece Publicznej w Zabierzowie Bocheńskim, dn. 18 maja, 1 i 8 czerwca uczniowie kl. II b brali udział w spotkaniach biblioterapeutycznych z cyklu „Wciągający wirtualny świat”. „Czy mam nałóg” pod takim tytułem odbyły się pierwsze z rzędu warsztaty, które przygotowała i prowadziła Pani Aneta Kurak, pracownik Biblioteki Publicznej w Niepołomicach. Przebieg zajęć oparty był na następujących tekstach: „Adaś ma nałoga” – Małgorzaty Strękowskiej-Zaremba, ”Telewiewiórka” – Anny Pietruszka z „Bajki psychoedukacyjne”.

I GMINNY KONKURS MATEMATYCZNO-LOGICZNY "BYSTRZAk"

I  GMINNY KONKURS MATEMATYCZNO-LOGICZNY "BYSTRZAk"„ Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki.”
Roger Bacon
Na pytanie: dlaczego dzieci tak chętnie biorą udział w różnorodnych konkursach międzyszkolnych? – my nauczyciele znamy odpowiedź: sprawdzając swoje możliwości, rywalizują oni nie tylko w swojej klasie i w oddziałach równoległych, ale także – współzawodniczą z rówieśnikami z innych szkół, porównując się z nimi.

XIII Gminny Konkurs Języka Angielskiego

XIII Gminny Konkurs Języka AngielskiegoJuż po raz 13 w maju 2016 r. odbył się Gminny Konkursu Języka Angielskiego pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z gminy Niepołomice. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test sprawdzający znajomość zawiłości gramatycznych języka angielskiego. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała organizatorka pani Bożena Machowska nauczycielka języka angielskiego.

Zdolna literatka

Zdolna literatkaJulia Gawłowska, uczennica kl. 6 b Szkoły zdobyła wyróżnienie w IX Gminnym Konkursie Literacko-Plastycznym „Wiosna Piórem i Pędzlem Malowana”. Napisała przepiękne opowiadanie, które urzekło jury.
Miłośników literatury zapraszamy do lektury pracy konkursowej Julii.
Moja leśna przygoda
Było wiosenne, ale ciepłe sobotnie popołudnie. Siedziałam w pokoju
i smętnie wpatrywałam się w przestrzeń za oknem, myśląc, co bym mogła zrobić. Mieszkałam w pięknej okolicy na skraju lasu i nieopodal jeziora. Nagle wpadłam na pomysł, że pójdę na spacer do lasu. Szybko włożyłam buty i wybiegłam z domu.
Wygenerowano w sekund: 0.05