Odblaskowe ślubowanie

Odblaskowe ślubowanie13.10.2017 r. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Szkole Podstawowej im. S.Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim pierwszoklasiści złożyli przysięgę i oficjalnie zostali przyjęci w szeregi społeczności szkolnej. Zgodnie z tradycją pani dyrektor Lucyna Bednarczyk za pomocą czerwonego ołówka pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia oraz wręczała im pierwszy w ich życiu dokument- legitymację szkolną przypominając, że odtąd muszą godnie reprezentować szkołę. Ponadto pani dyrektor w trosce o bezpieczeństwo swoich uczniów podarowała pierwszoklasistom kamizelki odblaskowe. Do życzeń dołączyli się: starsi koledzy i koleżanki, Rada Rodziców, wychowawczyni z przedszkola. Aby zaszczepić w najmłodszych uczniach chęć do oszczędzania koordynatorka SKO podarowała książeczkę oszczędnościową z wpłatą 10 zł na dobry początek.

Mali ratownicy

Mali ratownicyŚwietlica szkolna jest wyjątkowym miejscem, w którym można twórczo spędzić czas doskonale się przy tym bawiąc. Dzięki bogatej ofercie zajęć każdy uczeń ma szansę rozwijać swoje zainteresowania lub odkryć drzemiące w nim talenty. Dzieci przebywając w świetlicy angażują się w życie szkolnej społeczności poprzez występy, udział w akademiach oraz różnorodnych akcjach. Październik jest miesiącem, w którym uczniowie błyszczą inicjatywą i ciekawymi pomysłami realizowanymi w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła”.10 października w świetlicy szkolnej został zorganizowany pokaz udzielania pierwszej pomocy. Pani Urszula Antończyk wyjaśniła dzieciom zasady postępowania podczas zdarzenia drogowego, w którym są poszkodowani ludzie. Omówiła, w jaki sposób należy ocenić stan rannego, a następnie zademonstrowała najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego podstawowe zabiegi resuscytacyjne.

Odblaskowe spotkanie z członkami Ochotniczej Straży Pożarnej

Odblaskowe spotkanie z członkami Ochotniczej Straży PożarnejW ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” 6 października 2017 r. do szkoły przybyli członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabierzowie Bocheńskim w składzie: pan prezes Roman Klima, komendant Edward Wnęk, wiceprezes Maria Strzelec, druh Artur Wilkosz oraz druhna pani Anita Gajewska Straż pożarna udziela pomocy w wielu wypadkach drogowych, w których czasami poszkodowanymi są również dzieci. Nasi Goście zachęcali dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i noszenia kamizelek odblaskowych. Strażacy przygotowali też dla uczniów ciekawe zajęcia dotyczące udzielania pierwszej pomocy, gdyż każdy z nas może stać się świadkiem wypadku.

Bezpiecznie i ... modnie

Bezpiecznie i ... modnieKamizelki odblaskowe zwiększają bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i niejednokrotnie ratują pieszym życie. Uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim wiedzą o tym doskonale i noszą je na co dzień. Piątoklasiści postanowili udowodnić, że kamizelki są nie tylko funkcjonalne, ale także mogą być modne. Podczas warsztatów zorganizowanych we współpracy z Domem Kultury w Zabierzowie Bocheńskim uczniowie mieli okazję puścić wodze fantazji. Wspólnie z Seniorami zaprojektowali niezwykłe kamizelki odblaskowe. Bogactwo wzorów, barw i deseni starannie dobieranych przez najmłodszych i najstarszych uczestników ruchu drogowego, uczyniło je małymi tekstylnymi arcydziełami.

Z odblaskami na starcie "Szybkiej Dychy"

Z odblaskami na starcie "Szybkiej Dychy"1 października w mglisty, jesienny poranek grupa uczniów Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim wraz z rodzicami i nauczycielami spotkała się w Puszczy Niepołomickiej. Wszyscy ubrani w kamizelki odblaskowe, promienni i uśmiechnięci zjawili się na starcie wyścigu rowerowego „Szybka Dycha”. Zaopatrzeni w elementy odblaskowe wykonane przez uczniów w świetlicy szkolnej promowali wśród rowerzystów zasady bezpieczeństwa na drodze. Dzieci wręczały uczestnikom wyścigu odblaskowe serca i uśmiechnięte buźki przypominając o tym, że posiadanie odblasków jest nie tylko obowiązkiem ale przede wszystkim przywilejem i dobrym obyczajem. Mglista aura, która towarzyszyła rowerzystom w ten niedzielny poranek doskonale pokazała, jak bardzo noszenie elementów odblaskowych zwiększa widoczność uczestnika ruchu drogowego.

Międzypokoleniowa współpraca

Międzypokoleniowa współpracaBycie widocznym na drodze jest jednym z gwarantów bezpieczeństwa. Wiedzą o tym doskonale uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim. W ramach zajęć plastycznych w świetlicy szkolnej wykonali więc odblaskowe zawieszki, które przekazali uczestnikom zebrań Koła Emerytów i Rencistów w Zabierzowie Bocheńskim. Podczas spotkania z uczniami Seniorzy mieli także okazję wysłuchać „Historii z odblaskiem w tle po uczniowsku wierszem spisanej” autorstwa Alicji Nowak, uczennicy klasy VI b. Mamy nadzieję, że przesłanie tej zabawnej ballady i lśniące barwami jesieni odblaski będą przypominały młodszym i starszym uczestnikom ruchu drogowego, jak istotne jest zachowanie ostrożności na drodze.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze

W trosce o bezpieczeństwo na drodzeDla pierwszoklasistów wrzesień jest czasem bardzo intensywnym. Włączając się w życie uczniowskiej społeczności nabywają wielu nowych kompetencji. Uczą się między innymi, jak być świadomym uczestnikiem ruchu drogowego. Propagowaniu zasad bezpieczeństwa służą między innymi lekcje biblioteczne. Podczas jednej z nich, prowadzonej przez pana Karola Bielarczyka, uczniowie mogli się wcielić w rolę książkowych bohaterów stawiających czoła różnym wyzwaniom, spotykającym pieszego na drodze. Najmłodsi z wielkim zaangażowaniem włączyli się w dyskusję o zasadach bezpieczeństwa w ruchu pieszych.

Odblaskowe Sprzątanie Świata 2017

Odblaskowe Sprzątanie Świata 2017Uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Szkoły Podstawowej im.S.Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim , jak co roku, przyłączyli się do akcji Sprzątania Świata- Polska. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Nie ma śmieci, są surowce”. Jej celem było promowanie nieśmiecenia, edukacja dotycząca odpadów oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału stały się studnią pomysłów dla społeczności szkolnej.

Czytelnicze spotkania z odblaskami w tle

Czytelnicze spotkania z odblaskami w tleBiblioteka szkolna jest nie tylko miejscem, w którym wypożycza się książki. Wyznacza przede wszystkim obszar czytelniczych spotkań oraz rozmaitych inicjatyw wychodzących naprzeciw uczniowskim potrzebom. W związku ze zbliżającą się jesienią opiekun biblioteki, pan Karol Bielarczyk, zorganizował cykl spotkań czytelniczych promujących noszenie odblasków. W akcję zaangażowali się uczniowie klasy VII, którzy czytali młodszym koleżankom i kolegom teksty dotyczące przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drodze.
W ten sposób zarówno najstarsi jak i najmłodsi uczniowie naszej szkoły spędzając wspólnie czas nie tylko wiele się nauczyli, ale także mieli okazję na znakomitą zabawę.

Widoczny na drodze, czyli bezpieczny

Widoczny na drodze, czyli bezpiecznyJak ustrzec się przed niebezpieczeństwem na drodze? Co oznacza bycie świadomym uczestnikiem ruchu drogowego? Jakie prawa i obowiązki przynależne są pieszym? Dlaczego warto nosić elementy odblaskowe? Na te oraz wiele innych pytań uczniom Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim odpowiedzi udzielali funkcjonariusz policji, sierż. szt. Przemysław Stach oraz pan Robert Spyrczyński ze Stowarzyszenia na Rzecz Praw Pieszych. Wskazywali najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego postawy warte naśladowania oraz zachowania, których należy się wystrzegać. Przestrzegali przed beztroską i lekkomyślnością na drodze – stanowiącymi olbrzymie zagrożenie. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał odblaskową opaskę, aby świecić nie tylko przykładem...

Odblaskowe pożegnanie lata

Odblaskowe pożegnanie lataJesień na dobre zagościła wokół nas. Już nie tylko aura, ale także kartka w kalendarzu przypominają, że najcieplejsza pora roku przeminęła. Tęskniąc za intensywnym blaskiem letniego słońca oraz wielobarwnym dywanem ukwieconych łąk uczniowie klas I – III ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim próbowali zatrzymać piękno wakacyjnego czasu. Mieli ku temu okazję podczas warsztatów zorganizowanych 22.09.2017r. w Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim przez panią Marię Strzelec.
Wygenerowano w sekund: 0.05