IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

IX Światowy Dzień Tabliczki MnożeniaJedną z najważniejszych umiejętności, jaką człowiek nabywa w szkole jest znajomość tabliczki mnożenia. Pozostaje z nami najdłużej, ponieważ jest nieustannie przywoływana i wykorzystywana, jeżeli nawet nie podczas codziennych zakupów, to przynajmniej podczas nauczania.
O tym wiedzą matematyczki ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. S.Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim, które 4. 10. 2019r. zorganizowały obchody IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Impreza skierowana była do całej społeczności szkolnej.

Europejski Tydzień Kodowania

Europejski Tydzień KodowaniaEU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Nasza szkoła dołączyła do grona szkół biorących udział w Europejskim Tygodniu Kodowania w dniach 5 -20 października 2019 roku. Tydzień Kodowania oferuje uczniom możliwość doskonalenia umiejętności w kierunku tworzenia treści cyfrowych.

Nie śmiecimy sprzątamy - zmieniamy!

Nie śmiecimy  sprzątamy - zmieniamy!Uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. S. Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim po raz kolejny przyłączyli się do akcji Sprzątania świata – Polska. Tegorocznej edycji przyświecało hasło Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy! Inicjatorzy akcji promowali nieśmiecenie, zachęcali do podejmowania działań zapobiegających wytwarzaniu niepotrzebnych odpadów oraz apelowali do konsumentów o odpowiedzialność w zakresie wyboru wielorazowych produktów.

SprzątaMy Las z Prezydentem!

SprzątaMy Las z Prezydentem!20 września 2019 roku, kiedy na całym globie rozpoczęło się „Sprzątanie Świata”, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim wraz z Nadleśnictwem Niepołomice, przyłączyli się do akcji ogłoszonej przez prezydenta RP „SprzątaMy Las”.
Uczniowie klas 1–3, poinstruowani przez wychowawców oraz panów leśników, wyposażeni w worki, rękawiczki i kamizelki odblaskowe, ruszyli do Puszczy Niepołomickiej w poszukiwaniu, tym razem nie grzybów, kasztanów czy żołędzi, lecz śmieci, które pozostawili w niej turyści.

Spotkanie z Rodzicami

Spotkanie z RodzicamiW dniu 19.09.2019 roku odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z rodzicami uczniów naszej szkoły. Podczas spotkania swoje prezentacje przedstawiła pani mgr Agnieszka Szeliga-Żywioł specjalista terapii uzależnień. Poniżej linki do przestawianych prezentacji.
Komputer - przyjaciel czy wróg? Jak nauczyć dziecko mądrze korzystać z komputera i Internetu.
Jak uczyć dziecko świadomie i odpowiedzialnie korzystać z mediów?


ODBLASKOWY PONIEDZIAŁEK W ZABIERZOWIE BOCHEŃSKIM

 ODBLASKOWY PONIEDZIAŁEK W ZABIERZOWIE BOCHEŃSKIM3 września 2019 roku. uczniowie i wychowawcy ze Szkoły Podstawowej Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim zorganizowali ''Odblaskowy Pochód'' w ramach akcji ,, Odblaskowa Szkoła''. Celem tego wydarzenia było zwrócenie uwagi na konieczność noszenia kamizelek odblaskowych, a także zwiększenie świadomości uczniów i mieszkańców na temat bezpieczeństwa na drodze.
W tym dniu towarzyszyli nam Policjanci z Komisariatu Policji w Niepołomicach oraz Pani Barbara Marcinek, która na co dzień czuwa nad bezpieczeństwem naszych podopiecznych.

Program zajęć Wychowania do życia w rodzinie

rok szkolny 2019/2020WDŻ SZKOŁA PODSTAWOWA KL.IV-VIII
PROGRAM WĘDRUJĄC KU DOROSŁOŚCI
WYDAWNICTWO RUBIKON
AUTORZY: T. Król, G. Węglarczyk, M. Guziak- Nowak

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY LAUREATAMI XVI GMINNEGO KONKURSU O WIELKIEJ BRYTANII

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY LAUREATAMI XVI GMINNEGO KONKURSU O WIELKIEJ BRYTANII  XVI Gminny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii odbył się, jak co roku w Szkole Podstawowej w Podłężu. Do etapu gminnego konkursu zakwalifikowali się trzej uczniowie z klas siódmych, którzy wykazali się najobszerniejszą wiedzą w szkolnym etapieKonkursu Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Jak się później okazało wiedza ta pozwoliła im zdobyć również laury w gminnym etapie tego konkursu.:
II miejsce – Oskar Cięciwa kl.7b
III miejsce – Mikołaj Solarz kl.7a
wyróżnienie – Antoni Ledniowski kl.7a
Gratulujemy obszernej wiedzy i przypominamy, że chłopcy już trzeci rok z rzędu są wśród najlepszych biorących udział w tym konkursie.

W rocznicę Trzeciego Maja

W rocznicę Trzeciego MajaW bieżącym roku szkolnym cała społeczność Szkoły Podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim wspominała 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Z tej okazji uczniowie klasy IIIb i IVb zaprezentowali przygotowany program artystyczny pt.
"W rocznicę Trzeciego Maja".
Koordynatorem uroczystego apelu była pani Małgorzata Maśnica – Janik. Nad oprawą muzyczną czuwał chór szkolny pod opieką pana Aleksandra Ostrowskiego.

Świąteczna zbiórka dla podopiecznym Dziecięcego Hospicjum Alma Spei

Świąteczna zbiórka  dla podopiecznym Dziecięcego Hospicjum Alma SpeiW czasie poprzedzającym Święta Wielkanocne uczniowie naszej Szkoły Podstawowej przyłączyli się poprzez zbiórkę artykułów higienicznych do akcji „Pieluszka na Zajączka” organizowanej przez Hospicjum Dziecięce Alma Spei w Krakowie.
Przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu zachęcali do pomocy chorym dzieciom. Środki czystości zbieraliśmy nie tylko na terenie szkoły wśród uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy mocno zaangażowali się w całą akcję, ale także, dzięki uprzejmości Właściciela, na terenie pobliskiego sklepu „Juhas”. Wolontariusze rozdawali przy tej okazji ulotki nt. akcji/hospicjum. Klienci Sklepu okazali wielkie serce i podarowali podopiecznym Fundacji Alma Spei mnóstwo potrzebnych im rzeczy codziennego użytku tj. mydełka, pampersy, chusteczki i szamponiki.

"Wiosna ach, to ty..."

"Wiosna ach, to ty..."20 marca b.r. w Szkole Podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi Gośćmi zebrała się na sali gimnastycznej, aby powitać Wiosnę oraz uczcić Światowy Dzień Wody. Koordynatorkami tej imprezy były nauczycielki przyrody i biologii: p. Anita Gajewska oraz p. Żaneta Biernat-Tkocz. Na początku Panie uświadomiły zebranym jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Nie wszyscy bowiem zdają sobie sprawę, że wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie.
Wygenerowano w sekund: 0.01