Spotkania z książką- wolontariusze w Zapiecku

Spotkania z książką- wolontariusze  w ZapieckuUczniowie Szkoły Podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim chętnie angażują się w działania wolontariatu, ponieważ czują potrzebę bezinteresownego niesienia pomocy ludziom potrzebującym. Wolontariusze z klas VI-VIII pod opieką nauczyciela od lutego bieżącego roku, w każdy wtorek o godzinie 15.00 spotykają się ze starszymi ludźmi z pensjonatu "Zapiecek", który znajduje się w tej samej miejscowości. Czytają im wybrane pozycje książkowe, co zostało docenione przez Seniorów i z niecierpliwością czekają na każde kolejne spotkanie. Dzięki takim akcjom Wolontariusze uwrażliwiają się na cierpienie, samotność i potrzeby ludzi żyjących wokół nich. Warto podejmować takie działania, gdyż nabywanie i kształtowanie właściwych postaw prospołecznych obywatelskich u młodych zaowocuje w przyszłości.
Beata Nagięć-Maciejczyk
Opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu

Gminny Konkurs Poezji w Języku Angielskim

Gminny Konkurs Poezji w Języku AngielskimW Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza Staniątkach odbył się Gminny Konkurs Poezji w Języku Angielskim dla uczniów szkół podstawowych. Dwie uczennice - Patrycja Marzec z klasy Va i Aleksandra Bielecka z klasy VI reprezentowały naszą szkołę w tym konkursie. Uczennica Aleksandra Bielecka zajęła III miejsce w kategorii klas VI-VIII. Gratulujemy !

Poznać, zrozumieć, wspierać o Karmiącej Nadzieją

Poznać, zrozumieć, wspierać o Karmiącej Nadzieją25.02.2019 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennych zajęciach prowadzonych przez dyrektora operacyjnego Hospicjum dla Dzieci Alma Spei, pana Roberta Rajcę. Lekcje były niezwykłe, gdyż ich temat dotyczył „wielkich czynów małych ludzi”. Mali ludzie wielcy duchem i odwagą, którą wykazują w walce z bezwzględnym nieprzyjacielem – chorobą, to jedni z głównych bohaterów prelekcji. Grali oni pierwsze skrzypce w prezentowanych historiach, gdyż to na nich opiera sens swojego istnienia Alma Spei. Jednak nie tylko z ich historiami zostali zapoznani uczniowie. Hospicjum nie mogłoby przecież istnieć bez ludzi dobrej woli, poświęcających swój czas, energię i zapał do działania na rzecz potrzebujących, czyli bez wolontariuszy. To właśnie oni, obok małych podopiecznych dopełniali całości obrazu ukazującego codzienną pracę, walkę i małe, ale jakże ważne radości stanowiące codzienność Alma Spei.
Beata Nagięć-Maciejczyk, Ewa Widła
nauczycielki ZSzOI

Zawody pływackie

Zawody pływackie6 lutego pięcioro uczniów z klasy Va i VI reprezentowało naszą szkołę w Gminnych Zawodach w Pływaniu Indywidualnym w Niepołomicach. Na zawodach tych Grzegorz Siudak zajął I miejsce, a Aleksandra Bielecka III miejsce oboje płynęli stylem klasycznym. Zakwalifikowali się do zawodów powiatowych, które odbyły się 12.02.2019 r. na pływalni w Solnym Mieście w Wieliczce. Ola i Grzegorz zajęli tam V miejsca, co niestety nie pozwoliło im wziąć udziału w zawodach wojewódzkich. Przegrali z uczniami z wielickich i niepołomickich szkół, którzy trenują w sekcjach pływackich.

Etap rejonowy Konkursu Tematycznego "Od algorytmu do programu"

Etap rejonowy Konkursu Tematycznego "Od algorytmu do programu" Etap rejonowy Konkursu Tematycznego „Od algorytmu do programu” dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego odbył się 4 lutego w Myślenicach. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy ósmej Marcin Ostachowicz. Marcin tym razem również nie zawiódł i zakwalifikował się do grona najlepszych 52 uczestników konkursu z województwa małopolskiego. Teraz czeka go kolejny ostatni etap wojewódzki konkursu, który odbędzie się 19 marca 2019 r.
Gratulujemy obszernej wiedzy oraz umiejętności informatycznych i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie.

Wspólne kolędowanie w Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim

Wspólne kolędowanie w Domu Kultury w Zabierzowie BocheńskimCiepłe słowo, uśmiech i wspólny śpiew…
W środę 19.12.2018 roku uczniowie klasy VI i VIII wybrali się z kolędą do Domu Kultury
w Zabierzowie Bocheńskim. Do tej akcji przygotowywali się już wcześniej wykonując pod opieką nauczycieli piękne aniołki, którymi postanowili obdarować Seniorów z Domu Kultury.
Uczniowie naszej szkoły zapraszając do wspólnego kolędowania zostali ciepło przyjęci zarówno przez panią dyrektor Domu Kultury- panią Marię Strzelec, jak i przez samych Seniorów. Wszyscy razem zaśpiewaliśmy piękne polskie kolędy. Następnie Seniorzy sprawili uczniom i nauczycielom miłą niespodziankę, śpiewając „Pastorałkę Zabierzowską” autorstwa byłej pani dyrektor naszej szkoły Danuty Żmudzkiej. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem tego wykonania.

Spełnione marzenie

Spełnione marzenieJakie skojarzenia niesie ze sobą miesiąc grudzień? Większości z nas przychodzą na myśl święta Bożego Narodzenia, niepowtarzalny zapach choinki rozświetlonej lampkami, radość z czasu spędzonego wspólnie z najbliższymi i … oczywiście prezenty. Uczniowie klasy VII a wiedząc, że podarunki cieszą nie tylko tych, którzy je otrzymują, ale sprawiają także wiele przyjemności darczyńcom, postanowili przygotować wyjątkową paczkę. Siódmoklasiści poprzez udział w akcji „Listy do Świętego Mikołaja” zorganizowanej przez Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera pomogli w spełnieniu marzenia Nikoli. Spośród ponad setki dzieci piszących listy wybrali pięcioletnią dziewczynkę, której przygotowali świąteczną paczkę z wyczekiwanym prezentem. Podzieli się nie tylko tym, co materialne, ale co ważniejsze, swoim wolnym czasem i uwagą skierowaną na drugiego człowieka potrzebującego wsparcia. Niewielki gest o wielkiej wartości.
Ewa Widła, nauczyciel ZSzOI

III Gminny Dzień Osób Niepełnosprawnych

III Gminny Dzień Osób Niepełnosprawnych ,,Nie bój się chcieć- niepełnosprawność nie jest barierą” to hasło uroczystości, która czwartego grudnia 2018 r. odbyła się w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim. Zaproszeni Goście ze szkół podstawowych i przedszkoli naszej gminy oraz gospodarze już po raz trzeci obchodzili wspólnie Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Częścią scenografii i symbolem naszego dnia było DRZEWO INTEGRACJI - stworzone z 205 dłoni wszystkich uczniów – liści, które się na nim rozwinęły.

Smacznie, zdrowo, kolorowo

Smacznie, zdrowo, kolorowoWielkimi krokami zbliża się zima – czas wesołych zabaw na śniegu a zarazem okres wzmożonej zachorowalności na przeziębienie, grypę oraz infekcje dróg oddechowych. Co można zrobić, aby uchronić się przed chorobami i móc w pełni cieszyć się mroźną aurą? Jak zwiększyć odporność organizmu? Odpowiedzi na te pytania znają siódmoklasiści z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim. Podczas lekcji biologii prowadzonych przez panią Żanetę Biernat – Tkocz uczniowie zostali wyposażeni nie tylko w wiedzę teoretyczną z zakresu zdrowego żywienia ale także w umiejętności praktyczne. Przybyli na zajęcia z bagażem informacji oraz równie obfitym bagażem pełnym owoców i warzyw. Każdy uczeń przygotował swoją ulubioną sałatkę a następnie zaprezentował jej prozdrowotne walory. Bogactwo witamin zawartych w przyrządzonych smakołykach korespondowało z estetyką dań oraz oczywiście smakiem, czego dowodem były opustoszałe talerze. To była naprawdę apetyczna lekcja!
Ewa Widła, nauczyciel ZSzOI

Zwykły list pisany z serca

Zwykły list pisany z sercaZ okazji Dnia Życzliwości uczniowie naszej szkoły postanowili napisać tradycyjne listy i sprawić nimi przyjemność chorym dzieciom z całej Polski. Wszyscy piszący zabrali się do pracy z ochotą, przyłączając się tym samym do akcji „Marzycielska poczta” promowanej na stronie internetowej www.marzycielskapoczta.pl. To właśnie tam można zapoznać się z profilami dzieci marzących o listach od rówieśników. Uczniowie naszej szkoły postanowili napisać do trójki dzieci w wieku 8-12 lat. Powstało mnóstwo ciepłych listów
i kolorowych kartek.
Nasi uczniowie kolejny raz udowodnili, że są empatyczni, chcą i potrafią pomagać. Mam nadzieję, że pisanie takich pięknych listów stanie się naszą coroczną, szkolną tradycją.
Więcej o akcji na stronie https://marzycielskapoczta.pl

Koordynator akcji w szkole
Beata Nagięć-Maciejczyk

Paczka na Gwiazdkę- razem możemy przenosić góry

Paczka na Gwiazdkę- razem możemy przenosić góryW dniu 22 listopada 2018 roku nasza szkolna społeczność kolejny raz pokazała, że potrafi bezinteresownie pomagać.Tym razem w roli darczyńców wystąpili rodzice naszych uczniów.W rolę wolontariuszy natomiast wcielili się ósmoklasiści: Weronika Kurzeja, Natalia Kmiecik, Aleksandra Daniec, Joanna Waśniowska oraz Marcin Ostachowicz, którzy zachęcali do ofiarowania chociażby symbolicznej złotówki na szlachetny cel. Udało się! Rodzice okazali się bardzo szczodrzy, zebraliśmy 1501 złotych i 1 grosz (myślę, że na szczęście). Z tych pieniędzy zostały zakupione prezenty dla małych pacjentów z oddziału hematologiczno-onkologicznego w Krakowie.
Dziękujemy za okazane serce.

Beata Nagięć-Maciejczyk
Nauczyciel ZSzOI w Zabierzowie Bocheńskim
Wygenerowano w sekund: 0.01