WARSZTATY JĘZYKOWE EUROWEEK W DUSZNIKACH ZDROJU
Dodane przez jaro78 dnia 16/10/2019
W dniu 1 października 2019 roku 40 uczniów klas starszych z naszej szkoły rozpoczęło w Dusznikach Zdroju fantastyczną przygodę z Euroweek Szkoła Liderów – obozem językowym prowadzonym przez młodych, pełnych energii i pasji wolontariuszy z całego świata. Euroweek jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.
Treść rozszerzona
W dniu 1 października 2019 roku 40 uczniów klas starszych z naszej szkoły rozpoczęło w Dusznikach Zdroju fantastyczną przygodę z Euroweek Szkoła Liderów – obozem językowym prowadzonym przez młodych, pełnych energii i pasji wolontariuszy z całego świata. 
Euroweek jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.
W drodze do Dusznik Zdroju nasza wycieczka zatrzymała się w Złotym Stoku gdzie zwiedziliśmy trasę turystyczną w Kopalni Złota, a następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach w Średniowiecznej Osadzie Górniczej.
W ramach projektu nasza  młodzież wraz ze swoimi rówieśnikami z dwóch innych szkół miała okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców – wolontariuszy z różnych stron świata. Nasze warsztaty prowadziły wolontariuszki z Indonezji, Columbii i Birmy.
Na Euroweeku obowiązywał bardzo ambitny i atrakcyjny plan dnia. Dzień rozpoczynał poranny Energizer, czyli ćwiczenia i zabawy, które miały na celu rozbudzić śpiące jeszcze umysły uczniów. Następnie odbywały się zajęcia z szkoleniowcami, które miały charakter warsztatów lub prezentacji ojczystych krajów wolontariuszy. Po obiedzie miały miejsce kolejne spotkania, zajęcia sportowo-rekreacyjne, które były świetną okazją do nawiązywania kontaktów. Każdego dnia uczniowie podzieleni na grupy, otrzymywali od wolontariuszy zadania do przygotowania, których celem było uatrakcyjnienie wieczoru przy jednoczesnym rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych.  Wszystkie zadania prezentowane były w języku angielskim.
Wspólne działania, twórcza praca i zabawy pozwoliły na integrację międzyszkolną – co czyniło zajęcia i cały pobyt jeszcze ciekawszym. Czas spędzony w Dusznikach Zdroju był dla uczniów bardzo intensywny, wypełniony pracą i zabawą.  Ostatniego wieczoru odbyło się zakończenie projektu, podczas którego uczestnicy wręczali sobie drobne upominki oraz  otrzymali certyfikaty. Pożegnanie było niezwykle emocjonalne, gdyż wszyscy uczestnicy projektu zaprzyjaźnili się ze sobą, a wolontariuszom udało się zbudować relacje oparte na życzliwości i i przyjaźni. Uczniowie bogatsi o nowe doświadczenia i przyjaźnie wrócili do domu pełni wrażeń i wspomnień deklarując chęć udziału w kolejnym projekcie Euroweek w przyszłym roku szkolnym.