Odblaskowo w "Zapiecku"
Dodane przez jaro78 dnia 30/10/2019
Uczniowie klasy VII zrzeszeni w Szkolnym Kole Wolontariatu włączyli się w akcję „Odblaskowa Szkoła”. Podczas wizyty w Pensjonacie dla Osób Starszych „Zapiecek” mieszczącym się na terenie Zabierzowa Bocheńskiego wolontariusze zapoznali Seniorów z celami i założeniami jubileuszowej X edycji konkursu. Opowiedzieli o działaniach szkolnej społeczności promujących noszenie kamizelek odblaskowych. Uczniowie umilili czas pensjonariuszom „Zapiecka” czytając opowiadania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Treść rozszerzona
Uczniowie klasy VII zrzeszeni w Szkolnym Kole Wolontariatu włączyli się w akcję „Odblaskowa Szkoła”. Podczas wizyty w Pensjonacie dla Osób Starszych „Zapiecek” mieszczącym się na terenie Zabierzowa Bocheńskiego wolontariusze zapoznali Seniorów z celami i założeniami jubileuszowej X edycji konkursu. Opowiedzieli o działaniach szkolnej społeczności promujących noszenie kamizelek odblaskowych. Uczniowie umilili czas pensjonariuszom „Zapiecka” czytając opowiadania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wśród utworów zaprezentowanych Seniorom znalazł się także wiersz uczennicy klasy VIII b, Alicji Nowak „O Agacie, która uczyła się na błędach”.
Pod koniec wizyty w „Zapiecku” jesienna aura ukazała swoje kapryśne oblicze. Nadciągnęły ciemne, deszczowe chmury, zaczął zapadać zmrok. Uczniowie ubrani w kamizelki odblaskowe bezpiecznie wrócili do swych domów świecąc przykładem na ulicach Zabierzowa Bocheńskiego.

Ewa Widła, nauczyciel SPzOI w Zabierzowie Bocheńskim