Nasze osiągnięciaIntegracja w parze z dobrą edukacją

NASZE OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 roku

XI Gminny Multimedialany Konkurs Profilaktyczny
5 czerwca w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach ogłoszono wyniki XI Gminnego Multimedialnego Konkursu Profilaktycznego. Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń z naszej szkoły Marcin Ostachowicz, który zajął 3 miejsce w kategorii plakat. Wykonał on plakat na temat „Moje sposoby i podpowiedzi jak pozbyć się cyberprzemocy w życiu i sieci”. Cyberprzemoc jest zjawiskiem coraz częściej spotykanym wśród dzieci, dlatego tak ważne jest mówienie o sposobach walki z nią. Marcinowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

XIII Gminny Konkurs Języka Angielskiego

Zdolna literatka

Z ortografią za pan brat
25 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Podgrabiu Julia Gawłowska, Mateusz Różeński z kl. 6 b, Agnieszka Widomska-Smuła z kl. 4 b oraz Błażej Dziadoń z kl. 3 b rywalizowali o tytuł mistrza ortografii. Niestraszne im były trudności ortograficzne w dyktandzie i „dziurawcu ortograficznym". Połowie naszych reprezentantów udało się zająć miejsca na podium: Julia Gawłowska zajęła II miejsce, a Mateusz Różeński -wyróżnienie.

Międzynarodowy Konkurs Programistyczny Baltie 2016
12 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach odbył się etap wojewódzki Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2016. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy piątej Marcin Ostachowicz. Baltie to język programistyczny, narzędzie do nauki programowania oraz serwer konkursowy. Program jest przeznaczony już dla dzieci od piątego roku życia, ponieważ jest w pełni graficzny. Dzięki temu jest przyjazny dziecku, rozbudza wyobraźnię twórczą i uczy logicznego myślenia.

Kolejne laury klasy 6b
8 grudnia 2015r. uczniowie klasy integracyjnej 6 b Szkoły Podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim zajęli 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie Wycieczka z Klubem Poszukiwaczy Przygód zorganizowanym przez wydawnictwo Zielona Sowa. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, którzy wraz z wychowawcą przygotują plan wyjątkowej wycieczki marzeń. Szóstoklasiści z wychowawczynią Bożeną Machowską nakręcili film, w którym zaprezentowali plan swojej wymarzonej, wspólnej wycieczki. W nagrodę otrzymali książki autorstwa Agnieszki Stelmaszyk o wartości 1.000,00 zł.Przypomnijmy, że w listopadzie uczniowie tej klasy wzięli udział w Grze Gminnej „Stop Niskiej Emisji”, a dwoje z nich zdobyło czołowe miejsca: II miejsce – Mateusz Różeński, III miejsce – Nadia Podłęcka.

Uczniowie klasy 6 b laureatami Gry Gminnej STOP niskiej emisji
Wygenerowano w sekund: 0.00